School's Forum

Civic Committee

Click on the link above to view all meetings, past and future.
15 January 2010 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 1 of 3, Displaying meetings 1 to 10 of 21 meetings found in selected date range
29 January 201310:00TBCRoom 82Scheduled
25 April 201310:00TBCRoom 77Scheduled
26 July 201314:0016:00Room 77Scheduled
23 January 201414:0016:00Room 77Scheduled
26 February 201415:0016:00Room 80Scheduled
25 April 201414:0016:00Room 77Scheduled
09 October 201414:0016:00Room 82Scheduled
15 May 201510:0012:00Room 82Scheduled
13 October 201510:00TBCRoom 80Scheduled
11 January 201614:00TBCLord Mayor's ParlourScheduled

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Peter Allen (Lord Mayor) Chair 17/05/2018 - current
Labour
Councillor John Black Member 21/05/2009 - current
Liberal Democrats
Councillor Linda Chambers Member 21/05/2015 - current
Labour
Councillor Sean Chaytor Member 17/05/2018 - current
Liberal Democrats
Councillor Jackie Dad BA (Hons) Member 21/05/2015 - current
Conservative and Unionist
Councillor John Fareham BA (Hons), MA (Group Leader) Member 16/11/2006 - current
Labour and Co-Operative
Councillor Nadine Fudge Deputy Chair 16/05/2013 - current
Labour
Councillor Anita Harrison Member 21/05/2015 - current
Liberal Democrats
Councillor Kalvin Neal Member 17/05/2018 - current
Vacancy  

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Explore