Councillors and Senior Officers

Councillor Christine Randall

  • General
  • Allowances and Expenses
  • Election History
  • Party History
  • Constituency History
  • Members Interests
  • Committees
  • Outside Bodies
  • Training History
Councillor Christine Randall
Elected:
03 May 2018
First Elected
03 May 2018
Party:
Liberal Democrats
Constituency:
West Carr
Address:
c/o Room 106
Guildhall
Alfred Gelder Street
Kingston Upon Hull
HU1 2AA
Telephone No:
01482 808202
Job Title:
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 3 May 2018  

Party Representation History

PartyFromTo
Liberal DemocratsMon 7 May 2018

Constituency Representation History

ConstituencyFromTo
West CarrMon 7 May 2018

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
12
 Page 1 of 2, items 1 to 5 of 8.
Appointments Committee Member16 May 2019
Audit Committee Member17 May 2018
Corporate Parenting Panel Member17 September 2020
Early Support and Lifelong Learning Overview and Scrutiny Commission Member17 May 2018
Foredyke Area Committee Member17 May 2018

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
23 August 202024 August 2020 View

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
There are no meeting declarations for this member.
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Explore