Joint Committees, Partnerships and Trusts

Humber Bridge Board

01 January 2010 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 7 of 7, Displaying meetings 61 to 64 of 64 meetings found in selected date range
18 December 202014:0017:00Council ChamberScheduled 
19 February 202114:0017:00Council ChamberScheduled 
16 April 202114:0017:00Council ChamberScheduled 
18 June 202114:0017:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Sean Chaytor Director 20/05/2015 - current
Not affiliated
Peter Drenon Director 16/07/2020 - current
Not affiliated
Councillor Richard Hannigan Director 16/07/2020 - current
Not affiliated
Councillor McMaster Director 16/07/2020 - current
Not affiliated
Stephen Parnaby Director 16/07/2020 - current
Not affiliated
Councillor Stanley Shreeve Director 16/07/2020 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Explore