Council

Full Council

Click on the link above to view all meetings, past and future.
06 May 2010 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 17 of 17 meetings found in selected date range
20 September 201810:0014:00Council ChamberScheduled
15 November 201810:0010:10Council ChamberScheduled
15 November 201810:1014:00Council ChamberScheduled
17 January 201910:0014:00Council ChamberScheduled 
28 February 201910:0018:00Council ChamberScheduled 
21 March 201910:0014:00Council ChamberScheduled 
16 May 201910:0014:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
Page 1 of 6, Displaying items 1 to 10 of 60 members/vacancies that match search criteria
Conservative and Unionist
Councillor John Abbott BA (Hons) Member 06/05/2010 - current
Liberal Democrats
Councillor Abigail Bell Member 29/12/2008 - current
Labour
Councillor Aneesa Akbar BA (Hons) Member 03/05/2018 - current
Labour
Councillor Peter Allen (Lord Mayor) Member 05/05/2011 - current
Labour
Councillor Sharon Belcher Member 26/05/2014 - current
Liberal Democrats
Councillor Mark Bisbey Member 03/05/2018 - current
Labour
Councillor John Black Member 01/05/2005 - current
Labour
Councillor Marjorie Brabazon Member 26/05/2014 - current
Labour
Councillor Stephen Brady OBE (Leader of the Council) Member 01/05/2005 - current
Labour
Councillor Hester Bridges Member 05/05/2016 - current
Paul Rawcliffe
Paul.Rawcliffe@hullcc.gov.uk

Other Information

Explore