Committee's

Licensing Committee

01 January 2010 - onwards
Fixed
All
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Sharon Belcher Member 21/07/2016 - current
Liberal Democrats
Councillor Mark Bisbey Member 16/05/2019 - current
Labour
Councillor Sean Chaytor Deputy Chair 17/05/2018 - current
Liberal Democrats
Councillor Alison Collinson Member 16/05/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor Maria Coward Member 20/05/2021 - current
Labour
Councillor Rob Dunstan P.G. DiP Member 19/09/2019 - current
Labour
Councillor Peter North Member 20/05/2021 - current
Labour
Councillor Lynn Petrini (Lord Mayor) Chair 19/05/2011 - current
Liberal Democrats
Councillor Charles Quinn MA Member 20/06/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor David Woods Member 20/05/2021 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Paul Rawcliffe
Paul.Rawcliffe@hullcc.gov.uk
01482 615016

Other Information

Explore