Committee's

Civic Committee

Click on the link above to view all meetings, past and future.
15 January 2010 - onwards
Fixed
All
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Sharon Belcher Member 20/05/2021 - current
Labour
Councillor John Black Member 21/05/2009 - current
Liberal Democrats
Councillor Linda Chambers Member 21/05/2015 - current
Labour
Councillor Sean Chaytor Deputy Chair 17/05/2018 - current
Liberal Democrats
Councillor Maria Coward Member 20/06/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor Jackie Dad BA (Hons) Member 21/05/2015 - current
Conservative and Unionist
Councillor John Fareham BA (Hons), MA Member 16/11/2006 - current
Labour
Councillor Anita Harrison Member 21/05/2015 - current
Labour
Councillor Gwen Lunn Member 19/09/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor Kalvin Neal Member 17/05/2018 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Louise Hawkins
Louise.Hawkins@hullcc.gov.uk
01482 613410

Other Information

Explore