Committee's

Corporate Parenting Panel

01 January 2010 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Hester Bridges Member 16/06/2022 - current
Liberal Democrats
Councillor Diana Hatcher BA (Hons) Member 16/06/2022 - current
Liberal Democrats
Councillor Tracey Henry Member 19/05/2022 - current
Labour
Councillor Gill Kennett BA (Hons) Member 16/06/2022 - current
Labour
Councillor Shane McMurray BA (Hons), PGCE, Member 16/06/2022 - current
Liberal Democrats
Councillor Cheryl Payne Member 17/03/2022 - current
Liberal Democrats
Councillor Linda Tock Chair 17/09/2020 - current
Vacancy  

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Officers

Officer NameOfficer RoleOfficer Membership Dates
Lorraine Boocock Member 19/05/2016 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Explore