Committee's

Appointments Committee

Click on the link above to view all meetings, past and future.
07 November 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Marjorie Brabazon Member 19/05/2022 - current
Labour
Councillor Hester Bridges Member 19/05/2021 - current
Liberal Democrats
Councillor Linda Chambers Member 19/05/2021 - current
Liberal Democrats
Councillor Julia Conner Member 19/05/2022 - current
Liberal Democrats
Councillor Jackie Dad BA (Hons) (Deputy Leader Deputy Chair 19/05/2021 - current
Labour and Co-Operative
Councillor Daren Hale (Group Leader) Member 07/11/2014 - current
Liberal Democrats
Councillor Mark Ieronimo Member 19/05/2021 - current
Labour
Councillor Rosemary Pantelakis Member 20/05/2021 - current
Liberal Democrats
Councillor Christine Randall (Lord Mayor) Member 16/05/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor Michael Ross (Leader of the Council) Chair 07/11/2014 - current

Other Information

Explore