Edit Organisational Structure

Wyke Area Committee

WARDS: Avenue, Bricknell and Central
17 May 2018 - onwards
Fixed
All
  • Members
  • Meetings
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Aneesa Akbar BA (Hons) Chair 17/05/2018 - current
Labour
Councillor Marjorie Brabazon Member 17/05/2018 - current
Labour
Councillor Sarah Harper-Riches Deputy Chair 09/05/2022 - current
Labour
Councillor Shane McMurray BA (Hons), PGCE, Member 17/05/2018 - current
Labour
Councillor Peter North Member 09/05/2021 - current
Liberal Democrats
Councillor John Robinson Member 09/05/2021 - current
Labour
Councillor Abhimanyu Singh Member 06/05/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.
Nikki Stocks
Nicola.Stocks@hullcc.gov.uk
01482 613421

Other Information

Explore